Apie mus su Jumis

Mums patikusios CITATOS

Apie vadinamąsias Tarptautinio valiutos fondo (TVF) „stabilizavimo programas“:
„Taip, galiausiai tos programos stabilizuoja, tačiau naujoji pusiausvyra pasiekiama už borto išmetus milijonus žmonių: viešojo sektoriaus darbuotojus, nedidelių įmonių savininkus, ant išgyvenimo ribos atsidūrusius ūkininkus, profesinių sąjungų narius. Bjaurioji „stabilizacijos“ paslaptis yra tai, kad dauguma jų į „laivą“ nebesugrįžta. Jie atsiduria lindynėse, kuriose dabar glaudžiasi apie milijardą žmonių, viešnamiuose arba krovininių laivų konteineriuose. Jie yra palikimo netekusieji, apie tokius žmones vokiečių poetas Raineris Maria Rilke rašė, kad „jiems nepriklauso nei praeitis, nei ateitis“.
Namo Klein, 2009, Kitos knygos
* * *
Darbo santykių arena lygintina su skirtingo svorio boksininkų priešstata. Darbdaviai manevruoja, pasitelkę administraciją ir teisininkus, įtakingas asociacijas ir institutus, o už darbuotojų nugaros – mieguistos profsąjungos ir nedarbo šmėkla. Šioje arenoje pusiausvyra trapi, paliaubos priverstinės ir trumpalaikės. O iš šalies šias varžybas stebi ir replikomis svaidosi demokratija. Tikro, dalykiško solidarumo ir socialinės partnerystės, jei tomis skambiomis bet stipriai padėvėtomis sąvokomis žymėsime esminių skirtumų tarp pagrindinių socialinių veikėjų derinimo praktiką ir bendrų tikslų kėlimą, nei kada buvo, nei, kas žino, ar bus. Negi vokelių praktiką laikysi solidarumo ženklu? Prof. Juozas Lakis, Delfi, 2012.12.12
* * *
Negaliu toliau vadovauti organizacijai, kurios daugumai viduriniojo ir aukščiausiojo lygmens profsąjungų vadovauja chroniški tinginiai, profesionalūs išdavikai. Pranešdamas apie atsistatydinimą pareiškė didžiausio Ukrainos profsąjungų susivienijimo FPU ilgametis vadovas Vasilij Chara
* * *
Lietuvoje kapitalizmo bastionai ir juos įteisinusi politinė sistema neokupuojami, nes mūsuose įprasta protestuoti tiesiog prieš valdžią, o ne sistemą, įvirtinančią socialinį ir ekonominį klimatą.
Lina Žigelytė, DELFI, 2011 spalio 27 d.
* * *
Poreikių privatizacija ir manymas, kad gerovė – tai įgytas turtas, sunaikino orumą ir meilę sau.
Franco Berardi-Bifo
* * *
Graikija balansuoja ant bankroto ribos. Ir ji nėra vienintelė. Didžioji Britanija, Airija, Portugalija, Italija ir kitos šalys dėl Didžiosios bankų sanavimo kampanijos įlindo į milžiniškas skolas. Trumpai tariant, „blogos“ bankų skolos niekur nedin­go, jos buvo perkeltos vyriausybėms. Privačios skolos virto viešomis skolomis. Ekonominė krizė tikrai nesi­baigė, ji tik pakeitė savo formą – bankų krizė mutavo į valstybių skolų krizę.
Juodraštis. Nevalstybinės politikos ir neoficialiosios kultūros žurnalas, nr. 3, 2011 m. liepa
* * *
Šiuolaikinės visuomenės „identiškumo krizę“ faktiškai sukėlė tai, kad jos nariai virto savęs neturinčiais instrumentais.
Ėrichas Fromas „Turėti ar būti“, 1976 m.
* * *
Globalinėje laisvojoje ekonomikoje nacionalinės vyriausybės turi rinktis tarp visuomenės naikinimo ir ūkio. Dabar tas vyksta visur. Todėl demokratija darosi vis labiau nepakeliama ir ją reikia apriboti. Ilgainiui neoliberali politika ima naikinti ne tik ekonomiką, bet ir demokratiją.
Noam Chomsky, 2004 m.
 * * *
Analitikas, kuris dirba banke, nėra visiškai laisvas reikšti savo nuomonę, nes pasakymai, kas laukia rinkos, taip tą rinką ir paveikia. Jei aš pradėsiu kalbėti, kad kainos kils, kiti pradės kalbėti, kad kainos kils – susiformuos lūkesčiai ir jos tikrai pakils. Kai analitikas yra banko analitikas, jis gali išreikšti tik banko nuomonę. Aš, jei turiu kitokią nei bankas nuomonę, iš viso jos nedėstau, nes mane traktuoja kaip banko savotišką veidą.
„DnB NORD“ finansų analitikas profesorius Rimantas Rudzkis
* * *
Pamirškime trumpam istoriją. Jos nėra, kaip sakė N. Oželytė per Sausio 13-osios minėjimą Seime (ir buvo teisi). Kas yra Lietuva? Tai neonacių eisena Nepriklausomybės dieną. Būtent tokia yra dabartiška šios tautos teorija – „nekenčiu dėl to, kad įrodyčiau, kas esu“. Tautiškumas pagrindžia neapykantą ir smurtą, arba neapykanta ir smurtas atsiranda tam, kad realybėje būtų įmanoma išskleisti savo tapatybę.
Vilis NORMANAS 2011 03 11, a.lt
* * *
Šioje vietoje stebina mūsų aukštų pareigūnų ir įvairių Europos Sąjungos struktūrų akivaizdžiai ciniška pozicija. Jie pareiškė „susirūpinimą dėl neproporcingos jėgos panaudojimo“ numalšinant Minske porinkimines riaušes.
Kodėl jokio „susirūpinimo“ nebuvo pareikšta dėl 2009 m. sausio 16 d. įvykių Vilniuje? Jei tai, kas vyko Minske, buvo šiurkštus demokratijos pažeidimas, tai kas tuomet vyko Lietuvoje? Kodėl maištas prieš politinę valdžią, ir dar vykstantis po aiškų rezultatą parodžiusių rinkimų, yra sveikintinas veiksmas, o protestas (nors ir kraštutinėje formoje) prieš valdančiųjų ekonominę politiką yra nusikaltimas? Ir dar toks rimtas nusikaltimas, po kurio sekė kolektyvinė bausmė, kurios metu beveik 2 metus buvo de-facto sustabdytas Lietuvos Respublikos Konstitucijos veikimas dalyje numatančioje teisė į taikius susirinkimus? Ar tai ne akivaizdžios dvigubų standartų politikos įrodymas?
Lietuvos socialinstis liaudies frontas
2010 gruodžio 28 d.

* * *
Nelygybės mastai Lietuvoje yra nelaukti. Nors Sovietų Sąjungoje grietinėlė gyveno labai gerai, atlyginimai buvo ganėtinai panašūs, nebuvo kapitalistinėms visuomenėms būdingos pajamų diferenciacijos. Žlugus socialistinei santvarkai, nelygybės augimas buvo neišvengiamas, bet buvo galima jį suvaldyti. Kaip minėta, kiti buvusio socialistinio bloko kraštai, pavyzdžiui, Čekija, Slovakija, Slovėnija, užtikrino ne tik didesnę lygybę, bet ir spartesnį ūkio augimą. Vidutinis atlyginimas šiose šalyse yra gerokai didesnis negu Lietuvoje. Tad nepagrįsti nuogąstavimai, kad lygybės skatinimas veda prie visų skurdinimo.
Kęstutis Girnius
* * *
Perdėtas kūniškumas ir yra pagrindinė priežastis, kad Lietuva darosi tokia nepatraukli gyventi, tokia lėkšta, kalbanti tik apie pinigus, tik apie ekonomiką. Mūsų kino teatruose pradėtas rodyti 3D formatas, o tikrovėje viskas tapo be galo plokščia. Viena vienintelė banaliausia dimensija. Nei proto, nei dvasios, nei krislo sąmoningumo.
Sigitas Parulskis
* * *
Nedarbo mažinimui telieka vienintelis realus kelias – pasidalyti tomis darbo vietomis, kurios dar yra. Jeigu būtų tikras solidarumas, tai tie visuomenės nariai, kurie turi darbą, pasidalytų su tais, kurie jo neturi, ir tai būtų pats veiksmingiausias būdas, kaip sumažinti nedarbą.
Eugenijus Misiūnas anarchija.lt 2010 birželis
* * *
Derybos – ne turgus. Derybos – tai ieškojimas to, kas geriausia.
LPK generalinio direktoriaus pavaduotojas Mykolas Aleliūnas 2010 06 01 Trišalės tarybos posėdyje
* * *
Kam reikalingi streikai? Jeigu kažkurioje įmonėje kažkas netinka, niekas ten jūsų nelaiko. Streikai reikalingi tik profsąjungų lyderiams, kad galėtų pademonstruoti įtaką.
„Lietkabelio“ bosas Sigitas Gailiūnas 2010 06 01 Trišalės tarybos posėdyje
* * *
Mūsų – Baltijos šalių – visuomenių gebėjimas prisitaikyti prie krizių ir sunkių socialinių iššūkių yra unikalus.
Premjeras Kubilius „Keliui“ 2010 gegužė
* * *
Šiandien mūsų visuomenė mieliau diskutuoja apie delfinų, o ne apie žmonių žudymą Irako, Afganistano ar Palestinos kare. Šiandien mūsų visuomenė mieliau kalba apie seksualinį priekabiavimą, o ne socialinį išnaudojimą darbe. Šiandien mūsų visuomenė mieliau diskutuoja apie gėjų, o ne bedarbių ar benamių socialines teises. Šiandien mūsų visuomenė yra pasmerkta, nes atsisakė socialinės kovos ir didžių laisvės, lygybės bei brolybės siekių.
Castoras su Polluxu
2010 04 17, www.balsas.lt
* * *
Tikras žurnalistas neturi skaitytoją murkdyti atmatose (kaip dabar pasitaiko), bet vest jį, būti sudėtingų kalnų perėjų vedlys, skatinti mąstyti, ieškoti, tobulėti.
Marija Macijauskienė 2010 03 10, lzs.lt
* * *
Nors papildomų teisių (privilegijų) suteikimas profsąjungoms dažnai bandomas grįsti gerais norais, reikia žiūrėti tiesai į akis - jos yra nepagrįstos, diskriminuojančios ir naudingos tik pačioms profsąjungoms ir jų bendrams.
Remigijaus Šimašiaus „perliukai“ 1998
* * *
Per dešimtį metų Lietuva taps modernia skandinaviška šalimi.
Gediminas Vagnorius Krikščionių partijos steigiamajame suvažiavime 2010 01 23
* * *
...mes užsitraukiame lagamino užtrauktuką ir išsikviečiame taksi į oro uostą. Gal sugrįšime per kitas šv. Kalėdas, gal per vasaros atostogas, o gal ir vėliau... Gaila savęs, bet ką padarysi, kai niekas nieko čia nenorėjo daryti kartu.
Liudvikas Jakimavičius, bernardinai.lt
2009 11 26
* * *
Skilusios Seimo Tautos prisikėlimo partijos frakcijos atstovas Ligitas Kernagis kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrą dėl jo garbę ir orumą žeminančios telefono žinutės:
„Sveikas. Skambinau – išjungtas. Tavo brangioji pasišiko sau karjerą iki gyvenimo galo. Draugui Ligitui irgi pizdauskas. Sėkmės“.
BNS, 2009 liepos 24 d.
* * *
Mažėjant viešąjį saugumą užtikrinančių įstaigų finansavimui, buvo prognozuota, jog tai sukels nevaldomą nusikalstamumo augimą. Tačiau šie nuogąstavimai nepasitvirtino – per pirmuosius keturis šių metų mėnesius nusikalstamų veikų skaičius padidėjo vos 3 procentais.
Ministras R.PALAITIS, VRM pranešimas spaudai 2009 05 15
* * *
Konstitucinis Teismas konstatavo, kad įstatyme apibrėžti bendrovės „Leo Lt“ valdymo principai prieštarauja Konstitucijai. Po šio Konstitucinio Teismo sprendimo visuomenėje neturi likti neteisingumo jausmo. Todėl per šią savaitę kartu su teisininkais atidžiai išnagrinėsime šį nutarimą ir priimsime sprendimus, kurie neleis Lietuvos piliečiams abejoti, ar esame demokratinė teisinė valstybė.
Premjeras A.KUBILIUS, Vilniaus diena 2009 03 02
* * *
Dvi dešimtis metų kūrėme brandųjį kapitalizmą, visiškai apleidę kitas gyvenimo sferas. Žinote, kur tai veda? Pasakysiu - prie socialistinės revoliucijos šalyje.
Prof. povilas GYLYS, Respublika 2009 02 14
* * *
Krizė yra tokia globali, kad nėra jokių receptų, kaip tokia nedidelė šalis kaip Lietuva galėtų pati sau padėti. Reikia kruopščiai kontroliuoti viešuosius finansus, bet nevengti investicijų į viešąjį sektorių, nes infrastruktūrai tobulinti apsimoka skolintis. Iš to galima gauti naudos ir sukurti naujų darbo vietų, kai privatus sektorius atleidžia darbuotojus, o emigrantai sugrįžta.
Stefanas Wagstylis, „Financial Times“ 2009 01 02 (delfi)
* * *
Todėl padarysime viską, kad krizės įveikimo planas kuo mažiau paliestų mažiausias pajamas gaunančius žmones.
Iš kandidato į Premjero pareigas A.Kubiliaus kalbos
* * *
Žinoma, galima turėti vilties, kad tie, kurie gelbės valstybę subalansuodami jos biudžetą, pagailės ir mūsų. Galima pasapnuoti, kad naujoji valdžia padalins atsakomybę už krizę visiems tolygiai. Pavyzdžiui, ne Europos Komisijai, o savai vyriausybei pareikalavus VP dešimtukas sumokės visą kainą už dalį energetinio monopolio. Tegul sumoka kelis milijardus, tegul išparduoda dalį turto, tegul susimažina apetitus.
Tegul savo dalį sumoka ir bankai bei nekilnojamo turto spekuliantai. Doras Seimas jau pirmąją darbo savaitę pakeistų įstatymus, leidžiančius ir už menkas skolas bankams, energetinėms bendrovėms išmesti šeimas su vaikais net ir iš vienintelio jų būsto. Mano galva, bankai privalo prisiimti bent dalį nuostolių už tai, kad kartu su valdžia ir spekuliantais pūtė nekilnojamojo turto burbulą.
Rūta GRINEVIČIŪTĖ, alfa.lt
* * *
Visi Europos sąjungos teisiniai aktai pagrįsti esminiais žmogiškumo principais: teisė gyventi, teisė turėti namus ir panašiai. Pagrindinis principas – žmonių gerovė. Visi šie principai praktiškai būtų pažeisti, jei staiga viduržiemy Lietuvos – ir ES – piliečiai būtų priversti mirtinai šalti.
Manyčiau, tokiomis aplinkybėmis Europos komisija būtų priversta peržiūrėti Lietuvos stojimo į ES sutarties sąlygas dėl atominės elektrinės uždarymo.
Prof. Alanas RILEY, alfa.lt
* * *
Lietuvoje turime bene pigiausią Europos Sąjungoje elektros energiją, tačiau jos perdavimo kaina – viena iš didžiausių. Kyla natūralus klausimas – kodėl? Gal todėl, kad VP Market dešimtukas kartu su žymiojo "LEO" energetiku-stebukladariu ponu R.Juozaičiu elektronus nuo gamintojo iki elektros energijos naudotojo nešioja rankomis?
Iš partijos „Frontas“ reikalavimų
* * *
Aš tvirtinu, kad su LEO LT atsiradimu Lietuvoje baigėsi formuotis oligarchinė valstybė. [...]
Kaip žinome, Europos Komisija pareiškė, kad LEO LT sandoris buvo neteisėtas – prieštarauja Europos teisei ir pareikalavo naujų Lietuvos sprendimų. Na, bet aš manau, kad Vyriausybė išsisuks – ne veltui ten nusiuntė savo atstovą Aleksandrą Abišalą.
Kęstutis ČILINSKAS, Atgimimas
* * *
Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus sveikina Kosovo apsisprendimą paskelbti nepriklausomybę.
2008 02 18
Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad Lietuva rėmė ir remia Gruzijos teritorinį vientisumą.
2008 08 08
* * *
Seimo pavasario sesijos pabaigai atšvęsti valdančioji dauguma, visiems mums gerai žinomi „valstybininkai“ – partijų lyderiai G.Kirkilas, A.Zuokas, A.Paulauskas ir kiti „juos lydintys asmenys“, prabangiais limuzinais atvykę į Belmonto malūną, prie Vilnelės, surengė puotą maro metu.
Juozas IVANAUSKAS, frontas.eu
* * *
Tačiau šios kadencijos Seimo rekordininku galima tituluoti Joną Ramoną, kuris vienintelis per ketverius metus suspėjo padirbėti su penkių politinių partijų atstovais. <...> „Einu ten, kur, kaip manau, labiau rūpinamasi žemės ūkio reikalais, kur galėčiau daugiau padaryti kaimo žmonių labui“, – žurnalistams yra sakęs J. Ramonas.
DELFI, 2008 liepa
* * *
Kam stengtis suteikti džiaugsmo savo darbu, jei reklamos pasaulio mama vis tiek pasirinks pakelį sulčių, o ne tą lašą, kurį savo rankomis išspaudė vaikas.
Gitana GUGEVIČIŪTĖ, lrt.lt
* * *
Suvokime, kad papuolėme į tokią situaciją, kai nebetinka vadovautis vien vadovėlio tiesomis. Reikia gelbėti silpniausius.
Gitanas NAUSĖDA, 2008 liepos 10 „Atgimimas“
* * *
Šiandien yra susiformavusi nauja kairios politinės minties tradicija, kuri Markso revoliuciją interpretuoja kaip nuolatinį pasipriešinimą prieš sustabarėjusias bei nelygius socialinius santykius palaikančias institucijas. Jei laukinis kapitalizmas Lietuvoje iškreipia bendražmogiškus santykius bei skatina besaikį norą demonstruoti savo galią kitų sąskaita, tai tokiai socioekonominei tvarkai bei jos kuriamoms institucijoms reikia besąlygiškai priešintis. Kaip tik čia Karlas Marksas gali būti labai naudingas. Markso akcentuota revoliucija gali ir privalo būti suprantama kaip nenuilstamas darbo žmonių sąmonėjimo procesas bei nuolatinė pastanga siekti socialinio teisingumo.
Andrius BIELSKIS „Ar Marksas tikrai antifilosofas?“
* * *
Žmogus įprato sielą pakišti po akmeniu kaip kokį daiktą - kad nepamestų, kad nekliudytų. Kai reikės, mano, pasiims. Tačiau atvertęs akmenį randa besiraitantį slieką, nieko daugiau.
Vytautas BUBNYS iš knygos „Teatsiveria tavo akys“
* * *
O aš įrodžiau, kad toks neskaidrios gumos gabalas gali sėkmingai vadovauti valstybei!
Rūta GRINEVIČIŪTĖ apie G.Kirkilą, alfa.lt
* * *
Vertinant šimtmečių masteliu, galima sutikti su teiginiu, kad Lietuva ir jos žmonės dar niekad negyveno taip saugiai ir pasiturimai, dar niekada neturėjo tiek galimybių realizuoti savo kūrybines galias ir iniciatyvas pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse.
Valdas ADAMKUS, 2008 metinis pranešimas
* * *
Žakaitienė neatpažindavo pasaulinio garso Lietuvos kultūros žmonių (o vieną, S. Sondeckį, kai atpažino, išvijo iš Lietuvos). Ponas Jučas pažengė dar toliau. Jis neatpažįsta pačios kultūros.
Rūta GRINEVIČIŪTĖ, alfa.lt
* * *
Širdys virto į akmenį tų, kurie dėl interviu pirmosiomis nelaimės akimirkomis puola žuvusiųjų artimuosius, drasko netekties atvertą žaizdą, dangstydamiesi visuomenės interesu spekuliuoja skausmu ir nelaime. Ar toks visuomenės informavimas nepanašėja į maitvanagių puotą maro metu? Ar žmogiškumas dar tebėra vertybė?
Romas GUDAITIS, Žurnalistų etikos inspektorius
* * *
Gyvybei kyla vis nauji pavojai, nes verslas turi teisę į maksimalų pelną, o politikai teisę į verslo paramą.
Audrys Juozas BAČKIS
* * *
Taigi didžiulė bėda, kad stipriu visuomenės ramsčiu turinčios būti profsąjungos (apie populistines darbo partijas, tvarkas ir teisingumus net nėra prasmės kalbėti) savo veiklą imituoja butaforinėmis akcijomis. Kažin ką veikė respublikinės lengvosios pramonės profesinės sąjungos, kai „Alytaus tekstilės“ darbininkai po keletą mėnesių buvo dusinami be atlyginimų? Kur tas profsąjungoms būtinas solidarumas, be kurio sunku pasiekti rimtų tikslų? Liūdniausia, kad tokia profsąjungų veiklos imitacija nieko nelemiančiomis akcijikėmis joms gali baigtis kaip tam piemeniui iš pasakos, kuris nuobodžiaudamas vis sušukdavo „vilkas“, o jo ir avių bandos gelbėti atbėgę žmonės vis pasijusdavo apgauti. Galiausiai žmonėms mulkinimas nusibodo, ir, kai vilkas tikrai atbėgo, bandos ir kvailo piemens nebuvo kam gelbėti...
Algirdas JAKULIS (Alytaus naujienos, 2007 11 03)
* * *
Iš ES šalių tik Portugalijoje ir Slovakijoje pajamos yra pasiskirsčiusios dar labiau netolygiai nei Lietuvoje. Palyginti su Skandinavijos šalimis, pagal šį rodiklį mes atrodome lyg laukinio kapitalizmo šalis.
Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas ŽIŪKAS (valstietis.lt)
* * *
Ramiai gyvenantys žmonės niekad nesileis prievartaujami nei ekonomiškai, nei politiškai. Ir jei šiandien pasaulinės žinių agentūros perduoda naujienas apie neramumus kuriame nors pasaulio taške, galime būti tikri – toji šalis „nusipelnė“ gyventi pagal laisvosios rinkos dėsnius.
Kasparas POCIUS (bernardinai.lt)
* * *
Vilniuje rengiama akcija žuvusiems keliuose atminti. Akcijos iniciatorius – „Vilniaus degtinė“. „Philip Morris“ galetų susirūpinti mirusiais nuo plaučių vėžio ir surengti akciją jiems atminti.
Rimvydas PALECKIS (bernardinai.lt)
* * *
Ar teisingai buvo pasielgta, kai socialistinė santvarka (mažai kas abejoja, kad jos nereikėjo taisyti) buvo pakeista kapitalistine, paprastam žmogui žiauresne, dargi banditiška santvarka? Ar teisingai pasielgta, kai išėjome iš vienos sąjungos su beveik neribotomis ir garantuotomis rinkomis ir įstojome į kitą, beje, mažiau turtingą ir perdėm biurokratinę sąjungą? Ar teisingai elgiamės, kai neturtingai gyvendami švaistome dideles lėšas kariniams reikalams ir, padlaižiaudami naujiesiems šeimininkams, dalyvaujame karinėse-okupacinėse operacijose?
Dr. Mykolas PRONCKUS (Gairės, 2007 m. Nr. 8)