2011 m. rugpjūčio 24 d., trečiadienis

DIALOGAS TĘSIASI – DIALOGAS PRASIDEDA

Šiltas šviesus metų laikotarpis prabėga labai greitai, - žiūrėk, kad jau ir rytai šaltoki, ir lapelių gelsvų atsiranda ...

Bet jauti, kad nuotaika geresnė, kad sveikata stipresnė. Įsikrovėme saulės energijos ir vitaminų - iš SAVŲ vaisių bei daržovių... Gera ta vasara!

Taigi bent kiek pailsėjome nuo darbų monotonijos, nuo didžiosios valdžios pažadų, nesibaigiančių pranešimų apie pasisavintas lėšas, o paskui: kad ir vėl tame nerasta "baudžiamosios sudėties"... Atsikvėpėme nuo tokių ir panašių "džiugių" šalies gyvenimo faktų bei gandų.

Imamės vėl darbų.

Apžvelgdama mūsiškės „Utenos trikotažo“ profesinės sąjungos gyvenimą po balandžio mėn. įvykusios ataskaitinės rinkimų konferencijos, matau kad veiklos ir problemų virtinė nenutrūko, kad darbai (tarp jų, žinoma, ir pramogos, šventės) tęsiasi.

Siuvėjų atlyginimai

Lengvosios pramonės įmonių darbuotojų atlyginimai visada buvo ženkliau mažesni nei kitose pramonės šakose, tad sudėtingu kriziniu laikotarpiu padėtis dar pasunkėja, ir žmonėms labiausiai rūpi , kad būtų darbo ir būtų atitinkamas darbo užmokestis.

Bendrovėje mažiausiai uždirba siuvėjos, o jų įmonėje per 300. Kai nuo šių metų sausio mėnesio (po derybų ir skaičiavimų kartu su įmonės vadovais) siuvėjoms buvo padidinti įkainiai , džiaugėmes nuveiktu darbu ir tikėjomės rezultato. Tačiau po kelių mėnesių pamatyta , kad jis nėra ženklus . Tai ir vėl rengėme susirinkimus su siuvėjomis, gamybos direktore , personalo vadove, kad išsiaiškintume, kodėl nekyla uždarbis.

Pasitarimuose suformuluotas išvadas, savo siūlymus ir prašymus raštu pateikėme įmonės vadovams, - vėl susitikimai ir derinimai...

Galiu pasidžiaugti savo ir profesinės sąjungos tarybos darbu: siuvimo cecho siuvėjų atlyginimų įkainiai buvo padidinti dar kartą. Ir kai pagaliau supažindinau darbuotojus su nauja darbo apmokėjimo tvarka (įsigaliojusia nuo rugpjūčio 1 d.), - ramesnė išėjau atostogų...

Akcija: klausos aparatas mažyliui

Negaliu nepaminėti vieno įvykio, per kurį atsiskleidė mūsų darbuotojų, ypač siuvimo cecho moterų, solidarumas.

O atsitiko nelaimė: vienos darbuotojos mažyliui gydytojai nustatė kurtumą. Paaiškėjo, kad jį galima pakoreguoti tik implantavus klausos aparatą. Bet jis kainuoja ... apie 90 tūkstančių litų. Šios sumos dalį dengia ligonių kasos, o likusius pinigus turi surasti pats ligonis (šiuo atveju - jo tėvai).

Mūsų kolektyve, kaip ir kitur, pakanka ir bėdų , ir ligų. Bet vaikelio negalia ypač sujaudino, pradėjome ieškoti išeities. Kreipėmės į ,,Bėdų turgų“, į SBA koncerno (šiai grupei priklauso ir „Utenos trikotažas“ ), į vietinį laikraštį , kad paskelbtų apie bėdą, paragintų paaukoti pinigėlių. Deja, gavome atsakymus, kad turime išsiversti patys, savo įmonėje.

Ką gi - suorganizavome rinkliavą tarp įmonės darbuotojų. Surinktą sumą pervedėme į sąskaitą klausos aparatui įsigyti , o čekį įteikėme mamai...

Šventės

Birželio mėnesį gausiai dalyvavome SBA įmonių grupės šventėje Varėnos rajone, „Nojaus laivo“ kaimo turizmo sodyboje. Įvyko daugybė sporto varžybų, meninės saviveiklos konkursų, žodžiu - daug daug malonių įspūdžių .

Nepraėjo nepažymėta ir taip pat birželį minima Lengvosios pramonės darbuotojų diena. Ta proga pasinaudota nauju kolektyvinės sutarties punktu: „Profesinei sąjungai skiriamą gaminių už ..... litų sumą ...“ - ir palaidinėmis bei marškinėliais buvo apdovanoti profsąjungos nariai.

Gal nelabai gražu, kad buvo apdovanoti tik nariai, bet, manau, teisinga.

Šiemet turime nemaža jubiliatų. Pagal kolektyvinę sutartį yra skiriamos nemažos premijos darbuotojams, sulaukusiems 50 ir 60 metų. Dėl šio punkto tenka derėtis. Vis dėlto daugumos įmonės darbuotojų nuomone, įmonei lojalūs, daug metų jai atidavę žmonės turi būti pagerbti . Tai ir vyksta: jubiliatus sveikiname darbo vietose.

Solidarumas su streiką paskelbusiais kolegomis

Sekėme ir sekame streiko ,,Švyturio -Utenos alaus“ įmonėse. Esame pasipiktinę teismų išvadomis, todėl ttikime, kad nugalės teisingumas. Todėl pasisiūlėme „Utenos alaus“ profsąjungos pirmininkui palaikyti jų organizuojamą piketą, ir liepos 25 d. toje akcijoje dalyvavome.

Ir darbai tęsiasi - sudarinėjame pirmokėlių sąrašą , nes tai didelė mažo žmogučio šventė , kuri turi pasilikti atmintyje , todėl ruošime dovanėles.

Į socialinį dialogą – su nauju generaliniu

Nuo rugpjūčio 16 d. įmonei vadovauja naujas generalinis direktorius Gintautas Bareika. Tikiu, kad dvišalis socialinis dialogas ir toliau tik stiprės, - gyvenimas parodė, jog jis būna naudingas ir darbdaviui, ir darbuotojams.

Vilija Bierontienė
AB „Utenos trikotažas“ profesinės sąjungos pirmininkė

Autorės atsiųstas nuotraukas žiūrėti: Profsąjungų naujienis - Facebook:
http://www.facebook.com/pages/lprofsajungoslt/122638854482316


1 komentaras:

Juozas Steponas rašė...

Juozas Steponas.
Tai viena iš nedaugelio tikrai veikiančių profesinių sąjungų, vadovaujama išsilavinusios, gabios, ambicingos ir eilinį darbuotoją sugebančios girdėti bei pajusti vadovės.